Patryk Dzierża, student 3 roku germanistyki I stopnia

Odkąd pamiętam, moim ulubionym przedmiotem w szkole był język niemiecki. Chciałbym zostać nauczycielem, dlatego postanowiłem studiować germanistykę na UKW. Interesuję się także muzyką i od pewnego czasu  piszę teksty również po niemiecku. Studiowanie germanistyki na UKW pozwala mi łączyć różne pasje z nauką, a swoje umiejętności mogę rozwijać, pisząc wiersze i artykuły do wydawanego na naszym kierunku czasopisma studenckiego „Volltreffer”.

Studiowanie germanistyki na UKW umożliwiło mi praktyczne wykorzystanie znajomości języka niemieckiego. Biorę udział w pracach Koła Naukowego Studentów Germanistyki, w spotkaniach konwersacyjnych w języku niemieckim i w wyjazdach studyjnych do krajów niemieckojęzycznych. Lubię także uczyć innych, a dzięki studiom mogę robić to już teraz, pracując w szkole językowej oraz udzielając korepetycji. Rozwijam także inne umiejętności.

Wybierając moduł tłumaczeniowy mogę zdobyć wiedzę m.in. w zakresie tłumaczeń tekstów specjalistycznych, np. administracyjno-prawnych czy biznesowo-ekonomicznych. Jeśli chcesz wiązać przyszłość z językiem niemieckim, to germanistyka na UKW jest kierunkiem dla Ciebie.

utobox-Patryk_Dzierża