Paul Bokowski znów w Polsce

Miłośnicy literatury i języka niemieckiego z Lublina, Torunia i Bydgoszczy mogą szykować się na wyjątkowe spotkanie z autorem i performerem Paulem Bokowskim. Ten urodzony w Moguncji artysta o polskich korzeniach należy do czołówki klubowej sceny literackiej Berlina i znany jest ze swoich autorskich występów w kultowym Berliner Lesebühne.

Podczas majowej wizyty w Polsce Bokowski zaprezentuje fragmenty swojej najnowszej powieści „Schlesenburg. To wzruszająca historia o tęsknocie za domem i poszukiwaniu nowego miejsca na ziemi, o marzeniach o adaptacji i dobrobycie, a także o pytaniach o tożsamość i przynależność.

„Schlesenburg opowiada o losach dwóch pokoleń Polaków żyjących w Niemczech. Pierwsze to pokolenie emigrantów, którzy opuścili ojczyznę w poszukiwaniu lepszego życia. Drugie to ich dzieci, urodzone i wychowane już w obcym kraju, które nieustannie zmagają się z kwestią swojej tożsamości. Powieść Bokowskiego jest równie serdeczna, co słodko-gorzka, i z pewnością poruszy serca wszystkich czytelników, którzy kiedykolwiek doświadczyli podobnych rozterek.

Spotkania z Paulem Bokowskim odbędą się w następujących terminach i miejscach:

• Lublin: 13.05.2024, godz. 10:30, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, pl. Marii Curie-Skłodowskiej 4A, sala 24 NH
  • Toruń: 14.05.2024, godz. 13:15, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Collegium Humanisticum, ul. Bojarskiego 1, sala AB 1.09
  • Bydgoszcz: 15.05.2024, godz. 11:30, Biblioteka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, ul. K. Szymanowskiego 3, I piętro, sala Pamięci Bydgoszczan

Wstęp na wszystkie spotkania jest wolny!

Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników literatury, języka niemieckiego i kultury!

Dodatkowe informacje:

• Strona internetowa Paula Bokowskiego: paulbokowski.de
  • Wydarzenie na Facebooku: facebook.com
  • Powieść "Schlesenburg" jest dostępna w księgarniach i sklepach internetowych.